SİTEMİZ / Tanıtım

Kaptan 2 Tatil Köyü, Sipahioğlu İnşaat Ltd. Şti. tarafından  Kaptan ve Kaptan 1 Tatil Köylerinden sonra 1988 yılında inşaatına başlanan; Kaptan tatil köylerinin üçüncüsüdür.

1989 yazında sakinlerinin ilk yaz geçirmesi ile hayatına başlamıştır.  Sitemiz Marmara Ereğlisi’nin en güzel kumsalına sahip koyunun kenarına kurulmuştur. Konumu itibariyle hemen hemen tüm daire ve villalar denizi görmektedir.

Sitemizde 9 adet tek villa 63 adet ikiz villa ve 28 adet alt daire 30 adet üst daire 2 adet dükkan olmak üzere 132 bağımsız bölüm vardır.

Marmara Denizi’nde bulunan üç deniz altı akıntısının bir tanesinin, sitemizin yanındaki askeri kampın önündeki mendirek civarından geçiyor olması, denizin her zaman temiz kalmasını sağlamaktadır.

Sitemiz İstanbul’un Avrupa Yakası’na 1 saat, İstanbul’un Anadolu Yakası’na 1.5 saat, Çorlu-Tekirdağ-Silivri’ye ise yaklaşık 20 Dk. mesafededir.

Sitemizde bir büyük bir de çocuk havuzumuz bulunmaktadır. Deniz kıyısında site sakinlerinin güneşlenmesi, dinlenmesi ve eğlenmesi için geniş bir çimenlik alanımız mevcuttur.

İstanbul’a yakınlığı, doğası, havası, denizi ve yakın komşuluk ilişkileri ile herkesin bağımlılığını kazanan sitemizde sağlık ve mutluluk dolu günler geçirmek en güzel dileğimizdir.